15.09.19









Möykky_valumuotti

25kg







Veijo Riikonen Järvenpää Avoin 2.13min 2015
Eero salo kerava
1.52min 2013
Seppo Kettunen Vantaa
1.48min 2008






Vilho Grenfors Nuppulinna
1.27min 2009






Mark Felix England
1.17min 2009












Esa Vuollet Hyrylä
1.16min 2011






Riku Karu viro
1.15min 2012












Pasi Mehtälä Turku
1.13min 2013
Ari Vuollet Sipoo
1.12min 2008
Jarmo Meriä Helsinki
1.11min 2007






Timo Mikkola Kotka
1.10min 2009






Veijo Riikonen Järvenpää 40v 2.13min 2015
Eero salo kerava
1.52min 2013
Seppo Kettunen Vantaa
1.48min 2008
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.27min 2009






Esa Vuollet Hyrylä
1.16min 2011
Riku Karu viro
1.15min 2012
Ari Vuollet Sipoo
1.12min 2008






Veijo Riikonen Järvenpää 45v 2.13min 2015
Eero salo kerava
1.52min 2013
Seppo Kettunen Vantaa
1.48min 2008
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.27min 2009












Jarmo Meriä Helsinki
1.11min 2007
Markku Levo Salo
1.00min 2011






Veijo Riikonen Järvenpää 50v 2.13min 2015
Eero salo kerava
1.52min 2013
Seppo Kettunen Vantaa
1.48min 2008
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.27min 2009
Kimmo Kokko Järvenpää
0.54min 2011
Raimo Heinonen Hattula
0.51min 2008
Jarmo Meriä Helsinki
0.49min 2011






Eero salo kerava 55v 1.52min 2013
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.27min 2009






Pentti Tanskanen

0.35min 2008
Vesa Rauttu Järvenpää
0.34min 2008
Pauli Pitkänen Jokela
0.34min 2015






Eero salo kerava 60v 1.52min 2013
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.27min 2009
Raimo Mäkinen Järvenpää
0.34min 2015
Markku Virtanen Janakkala
0.20min 2008
Urho Roivas Nastola
0.15min 2008
Pauli Salsted Mäntsälä
0.15min 2008






Eero salo kerava 65v 1.52min 2013
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.27min 2009
Raimo Mäkinen Järvenpää
0.34min 2015
Matti Ruoho Mäntsälä
0.10min 2007






Vilho Grenfors Nuppulinna 70v 1.02min 2014
Matti Ruoho Mäntsälä
0.10min 2007
Ari Uotila Helsinki
0.04min 2015
Lauri Reijonen Järvenpää
0.02min 2008






Vilho Grenfors Nuppulinna 75v 0.10min 2019
Lauri Reijonen Järvenpää
0.02min 2008






Teemu Kotakorpi expo 23v 0.51min 2010






Teemu Kotakorpi expo 20v 0.51min 2010






Teemu Kotakorpi expo 18v 0.47 2009
Tuomas Lahti Järvenpää
0.37 2010






Toni Janatuinen Järvenpää 16v 0.26min 2008
Vesa Karttunen Savonranta
0.08min 2009






Alex Antton Vantaa 14v 0.07min 2008






Alex Antton Vantaa 13v 0.07min 2008












Naiset




Nina Schvedoff Järvenpää Avoin 0.32min 2013
Jaana Tanner Padasjoki
0.28min 2015
Kati Luoto Helsinki
0.25min 2009






Anu Rytkönen Liminka
0.21min 2015
Onerva Ahonen Tampere
0.19min 2010






Anna Karrila Turku
0.19min 2011






Anne Melin Turku
0.16min 2008
Leena Nurminen Padasjoki
0.16min 2015






Johanna Limola Tampere
0.15min 2010












Sinikka Kallio Kaarina
0.14min 2008
Katja Repo Järvenpää
0.14min 2008
Elisa Kukkonen Helsinki
0.14min 2010






Maarit Hämäläinen Vantaa
0.12min 2011
Tuula Suokas Lammi
0.12min 2013






Katja Suomela Asikkala
0.09 2016






Karoliina Korpi Vantaa
0.08min 2010
Sari Vettenranta Tuusula
0.06min 2008
Karoliina Korpi Vantaa
0.06min 2009












Kipa Punju Savio
0.05min 2008
Onerva Ahonen Tampere
0.05min 2009
Sabine Haavisto Vantaa
0.05min 2011






Anu Sulkio Kellokoski
0.04min 2007
Laila Reen-Pitkänen Järvenpää
0.04min 2010






Satu Suuronen Vantaa
0.03min 2007
Marika Hassi expo
0.03min 2010
Anni Nikula Pukkila
0.03 2015
Anette Heinonen Tampere
0.03 2015






Marika Hassi Sipoo
0.02min 2011






Nina Patrikainen Vääksy
0.01min 2007
Yve Häkkinen Kirkkonummi
0.01min 2008
Kati Kovanen Helsinki
0.01min 2008
Minnea Bergsröm Uusikaupunki
0.01min 2011






Onerva Ahonen Tampere 40v 0.19min 2010
Jaana Tanner Padasjoki
0.28min 2015
Leena Nurminen Padasjoki
0.16min 2015
Sinikka Kallio Kaarina
0.14min 2008
Leena Nurminen Padasjoki
0.10min 2013
Kipa Punju Savio
0.05min 2008
Onerva Ahonen Tampere
0.05min 2009
Laila Reen-Pitkänen Järvenpää
0.04min 2010






Nina Patrikainen Vääksy
0.01min 2007






Onerva Ahonen Tampere 45v 0.19min 2010
Jaana Tanner Padasjoki
0.28min 2015
Sinikka Kallio Kaarina
0.14min 2008
Kipa Punju Savio
0.05min 2008
Onerva Ahonen Tampere
0.05min 2009






Onerva Ahonen Tampere 50v 0.19min 2010
Kipa Punju Savio
0.05min 2008
Onerva Ahonen Tampere
0.05min 2009






Anette Heinonen Tampere 23v 0.03 2015






Sivuote Mira Tiinanen, Järvenpää 0.12


2017






Päältä ote, Karu 0.51 superi 1.26 min
















Pohjasta ote




Riku Karu Viro avoin 0.28min 2011






Riku Karu Viro 40v 0.28min 2011






eero salo kerava 65v 0.03min 2013
Lucas Lindberg, Kirkkonummi 0.01 23v










Superi




Riku Karu Viro avoin 0.56min 2011






Riku Karu Viro 40v 0.56min 2011






Peukalo pikkusormiote Karu 6 sekuntia










3-ottelu täysaika









Seppo Kettunen Vantaa Avoin 2.37min 2009
Riku Karu Viro
2.32min 2015
Jarmo Meriä Helsinki
2.27min 2008
Vilho Grenfors Nuppulinna
2.22min 2008
Timo Lauttamus Isokyrö
2.16min 2010
Eero salo kerava
2.00min 2011






Seppo Kettunen Vantaa 40v 2.37min 2009
Riku Karu Viro
2.32min 2015
Jarmo Meriä Helsinki
2.27min 2008
Vilho Grenfors Nuppulinna
2.22min 2008






Seppo Kettunen Vantaa 50v 2.37min 2009
Vilho Grenfors Nuppulinna
2.22min 2008
Eero salo kerava
2.00min 2011






Vilho Grenfors Nuppulinna 60v 2.22min 2008












Vilho Grenfors Nuppulinna 65v 2.22min 2008
Eero salo kerava
2.00min 2011
Raimo Mäkinen Järvenpää
1.11min 2015






Vilho Grenfors Nuppulinna 70v








Toni Janatuinen Järvenpää 20v 0.17min 2007






Toni Janatuinen Järvenpää 18v 0.17min 2007






Toni Janatuinen Järvenpää 16v 0.17min 2007






6-ottelu täysaika










Timo Lauttamus Isokyrö Avoin 4.12min 2010
Vilho Grenfors Nuppulinna
3.27min 2009
Riku Karu Viro
3.23min 2013






Vilho Grenfors Nuppulinna 40v 3.27min 2009
Riku Karu Viro
3.23min 2013
Jarmo Meriä Helsinki
2.52min 2008






Vilho Grenfors Nuppulinna 50v 3.27min 2009






Vilho Grenfors Nuppulinna 60v 3.27min 2009






Vilho Grenfors Nuppulinna 65v








Vilho Grenfors Nuppulinna 70v








Toni Janatuinen Järvenpää 16v 0.23min 2007






Väline on noin 200 vuotta vanha ja painaa 25.5 kg.










Naisissa molemmin käsin ennätys Jaana Tanner 0.13










Rauta 25 kg

(möykky)

Uusi versio










Seppo Kettunen Vantaa Avoin 2.19min 2008
Riku Karu viro
1.57min 2012
eero salo kerava
1.48min 2013






Vilho Grenfors Nuppulinna
1.40min 2009
Timo Vuollet Hyrylä
1.29min 2009
timo mikkola kotka
1.20min 2013






Seppo Kettunen Vantaa 45v 2.19min 2008
Eero salo kerava
1.48min 2013
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.40min 2009






Eero salo kerava 60v 1.48min 2013
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.40min 2009












Eero salo kerava 65v 1.48min 2013
Vilho Grenfors Nuppulinna
1.40min 2009






Vilho Grenfors Nuppulinna 70v 0.43min 2016
Raimo Mäkinen Järvenpää
0.41 2019






Vilho Grenfors Nuppulinna 75v 0.43min 2019






Teemu Kotakorpi
23v 1.10min 2012
Teemu Kotakorpi
21v 1.10min 2012






Super




eero salo kerava Avoin 3.23min 2012
Riku Karu viro
3.05min 2012






Vilho Grenfors Nuppulinna 70v 1.31min 2016












Naiset




Jaana Tanner Padasjoki Avoin 0.37min 2012
Anne Melin Turku
0.30min 2011
Anna Karrila Turku
0.27min 2011
Yve Häkkinen Kirkkonummi
0.25min 2012






Karoliina Korpi Vantaa
0.15min 2010
Saila Mustajärvi Vantaa
0.15 2013
Nina Schvedoff Järvenpää
0.14min 2010






Kati Kovanen Helsinki
0.01min 2008
Johanna Limola Tampere
0.04min 2012






Jaana Tanner Padasjoki 45v 0.37min 2012






Anne Karrila Turku 23v 0.27min 2011






Superi




Jaana Tanner Padasjoki Avoin 0.40min 2013
Nina Schvedoff Järvenpää
0.22min 2010
Yve Häkkinen Kirkkonummi
0.21min 2012






Jaana Tanner Padasjoki 45v 0.40min 2013






6-ottelu Vanha









Vilho Grenfors Nuppulinna Avoin 0.25 2011
riku karu viro
0.20 2011






Mika Tapper Salo
0.18 2010
eero salo kerava
0.10 2012
Raimo Mäkinen Järvenpää
0.06min 2015






























8-ottelu




Lucas Lindberg Kirkkonummi Avoin 0.11 2015
Riku Karu viro
0.10 2015
Marko Mustonen Iitti
0.10 2012






Pauli Pitkänen Haarajoki 50v 0.05min 2015
Arto Joronen Luumäki
0.04min 2015






Vilho Grenfors Nuppulinna 55v 0.03 2015
Raimo Mäkinen Järvenpää
0.03 2015
Pauli Pitkänen Haarajoki
0.05min 2015






Eero Salo Kerava
0.02 2013
Ville Heinonen Tampere
0.02 2015






Vilho Grenfors Nuppulinna 70v 0.03 2015






Lucas Lindberg Kirkkonummi 23v 0.11 2015






10-ottelu




Riku Karu viro Avoin 0.07 2013
Lucas Lindberg Kirkkonummi
0.04min 2016
Eero Salo Kerava
0.03 2013
Sami Lejonqvist Lammi
0.02 2013
Andrei Tuomola Järvenpää
0.02 2015
Ville Heinonen Tampere
0.02 2015






12-ottelu




Riku Karu viro Avoin 0.02 2015






14-ottelu




Riku Karu viro Avoin 0.01min 2015






ERIKOIS ENNÄTYS, Veijo Riikonen, KANTOI MOLEMPIA


143,3




Karu 114m
ERIKOIS ENNÄTYS, juha harju, KANTOI MOLEMPIA YHTÄ AIKAA 99M.




NINA Chedoff 1m










6-ottelu UUSI



Timo Lauttamus Isokyrö Avoin 0.26min 2019